Zalety zlecenia usługi frezowania CNC

Zlecenie usługi frezowania CNC (obróbki skrawaniem) do wykonania przez profesjonalnie zajmującą się tym tematem firmę usługową daje wiele korzyści zleceniodawcy:

* Firma specjalizująca się w usługach frezowania ma duże doświadczenie w temacie doboru parametrów pracy frezarki, które mają bardzo duży wpływ na wymiary i dokładność wykonywanego elementu.

* Przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką skrawaniem mogą służyć poradą co do wad konstrukcyjnych zaprojektowanego przez klienta modelu. Zwrócą uwagę na elementy, które są niemożliwe do wykonania na typowej frezarce CNC lub ich wykonanie będzie bardzo drogie i czasochłonne.

* Przeciętny czas realizacji usługi wynosi 1 – 5 dni roboczych i klient jest o nim informowany przy składaniu zamówienia, dlatego dokładnie wie na kiedy jego elementy będą wykonane i może zaplanować swoje dalsze działania.

* Osobę zlecającą usługę wykonania detalu metodą skrawaniem nie interesują problemy i koszty wynikające z awarii maszyny, błędnie napisanego programu CNC czy choćby możliwym brakiem odpowiedniego freza do wykonania zadania.

* W każdym większym mieście (Częstochowa, Katowice, Gliwice, Warszawa, Gdańsk, Wrocław) znajdują się firmy zajmujące się obróbką skrawaniem – przez co cena takiej usługi jest konkurencyjna.

* Zleceniodawca nie ponosi wysokiego kosztu zakupu frezarki / plotera CNC i nie potrzebuje wielu tygodni na naukę ich obsługi.