Usługi druk 3D

Usługi druk 3D
Usługi druk 3D

Jednym z obszarów naszej specjalizacji są usługi z zakresu druku 3D. Dysponujemy profesjonalnymi maszynami przemysłowymi, które umożliwiają wytwarzanie prototypów w technologiach MJP, SLS i SLA. Nasze usługi w dziedzinie druku 3D są skierowane głównie do firm, które potrzebują stworzyć prototypy lub serie niewielkich elementów. Główną zaletą naszych drukarek 3D jest niezwykle wysoka jakość produkowanych elementów. Najdokładniejsza z naszych Technologia MJP, pozwala na tworzenie prototypów o grubości warstwy wynoszącej jedynie 16 mikrometrów.


Cechy charakterystyczne naszych usług druku 3D

MJPSLSSLA
Grubość warstwy [um]168050
kolorbiałyczarny, grafitowybiały, czarny
ślady po podporachbrakbrakmożliwe
druk 3D wielu elementów naraztaktaktak
MateriałżywicaPA 12żywica
Cechy charakterystyczne technik druku 3D

Jak przebiega usługa druku 3D?

Realizacja usługi druku 3D stanowi łatwy proces z perspektywy klienta. Poniżej przedstawiamy szablon postępowania, którym się kierujemy przy przyjmowaniu i realizacji zleceń.

  • Konsultacja projektu – Przede wszystkim zachęcamy do skonsultowania projektu z naszym zespołem specjalistów ds. druku 3D. Wspólnie omówimy szczegóły, dostosujemy parametry techniczne oraz udzielimy profesjonalnych porad.
  • Przesłanie plików projektowych – Klient przesyła nam pliki zawierające modele do wykonania. Wspieramy różne formaty plików takie jak .stp .stl. step. Formatem, który akceptują drukarki 3D jest .stl. W przypadku innych typów plików, wykonamy ich przekonwertowanie. UWAGA! Pliki .stl mogą zostać wyeksportowane z programu CAD w różnej rozdzielczości. Sprawdź ustawienia swojego programu przy generacji pliku .stl. Wygenerowanie pliku w niskiej rozdzielczości może spowodować niższą dokładność geometryczną drukowanego 3D elementu.
  • Wycena – Na podstawie przesłanych modeli 3D dokonujemy wyceny, którą przesyłami klientowi do akceptacji. Wycena ustalana jest indywidualnie. Na jej wpływ mają takie czynniki jak: technologia druku 3D, ilość materiału potrzebnego do wykonania modelu 3D, czas druku 3D.
  • Akceptacja oferty i realizacja zlecenia – Po akceptacji oferty przez klienta, przechodzimy do przygotowania produkcji. Klient na tym etapie otrzymuje numer zamówienia, dzięki któremu może na bieżąco sprawdzać status swojego zamówienia.
  • Usługa druk 3D – Nasz zespół przygotowuje maszyny i materiały zgodnie z określonymi parametrami. W razie konieczności, skonsultujemy się z klientem dotyczącym dodatkowych kwestii. Rozpoczynamy proces druku 3D, dbając o monitorowanie postępu produkcji. Nasze zaawansowane technologie gwarantują precyzyjne i wysokiej jakości wytwarzanie elementów.
  • Obróbka po druku 3D i kontrola jakości – Wyprodukowane elementy zostają poddane procesom czyszczenia i utwardzania. Następnie dokładnie kontrolujemy jakość wykonanych elementów, sprawdzając zgodność z oczekiwaniami klienta.
  • Pakowanie i wysyłka – Wyroby pakowane są w woreczki ochronne. Klient może odebrać gotowe elementy osobiście lub skorzystać z naszej opcji dostawy. Zapewniamy bezpieczne i terminowe dostarczenie produktów.
  • Opinie i feedback – Po zakończeniu procesu zachęcamy klienta do podzielenia się swoją opinią i feedbackiem, co pozwala nam nieustannie doskonalić nasze usługi.

Przykład usługi druku 3D. Wykonanie prototypu złącza

Prototyp złącza elektronicznego wykonany metodą druku 3D
Prototyp złącza elektronicznego wykonany metodą druku 3D

Profesjonalny druk 3D, którego usługi oferujemy, doskonale sprawdza się przy wytwarzaniu niewielkich detali. Złącza używane w układach elektronicznych mogą być dobrym przykładem wykonania skomplikowanego prototypu. Na załączonym zdjęciu widać wydruk 3D złącza 6-pinowego. Detal wykonany został z trzech głównych części: korpusu, nakrętki oraz pinów. Wszystkie elementy zostały wykonane metodą druku 3D.

Dzięki wysokiej precyzji naszych usług druku 3D, prototyp jest w pełni funkcjonalny. Prawidłowo wykonany gwint umożliwia zamocowanie złącza na panelu, a użycie metalowych pinów zamiast drukowanych 3D umożliwi zastosowanie złącza w aplikacji docelowej.


Ile czas potrzeba na wykonanie detalu metodą druku 3D?

Detale o niewielkich wymiarach wykonane metodą druku 3D
Detale o niewielkich wymiarach wykonane metodą druku 3D

Czas potrzebny na wykonanie prototypu metodą druku 3D znacząco różni się w zależności od wybranej metody produkcji. Druk 3D może produkować elementy jeden za drugim, na przykład w technologii FDM, gdzie czas potrzebny na wykonanie serii wyrobów jest sumą czasu potrzebnego na wytworzenie każdego z nich. Inna metoda, czyli druk 3D z zastosowaniem żywicy, umożliwia równoczesne wytwarzanie wielu elementów na całej powierzchni roboczej. To istotnie przyspiesza proces tworzenia krótkich serii wyrobów. Jednak sama technologia to tylko jeden aspekt, ponieważ wpływ na czas druku 3D ma również grubość warstwy, co jest związane z precyzją i dokładnością wytwarzanych elementów.

Usługa druku 3D zrealizowana w precyzyjnej technologii MJP, przy użyciu warstw o grubości 16 mikrometrów, może trwać dłużej niż wykonanie prototypu w technologii SLA. Niemniej jednak, w rezultacie otrzymujemy wyrób końcowy o znacznie większej ilości szczegółów. Ważne jest, aby dostosować wybór technologii do konkretnych potrzeb projektu, uwzględniając zarówno czas produkcji, jak i oczekiwaną precyzję detali.


Wykonujemy prototypy techniczne

Prototyp wyrobu technicznego wykonany w technologii SLA
Prototyp wyrobu technicznego wykonany w technologii SLA

Jednym z niekwestionowanych atutów technologii SLA jest jej wysoka prędkość produkcji wyrobów. Ten sposób druku 3D pozwala na osiągnięcie imponującego tempa, zdolnego sięgnąć nawet do 40 mm wysokości wyrobu na godzinę. Dzięki tej efektywności SLA doskonale sprawdza się w produkcji różnorodnych elementów technicznych, takich jak obudowy, podzespoły maszyn czy wszelkiego rodzaju prototypowe rozwiązania inżynierskie.

Co więcej, ta technologia umożliwia tworzenie prototypów w różnorodnych kolorach, obejmując białe, czarne, szare oraz przeźroczyste odcienie. Mimo ,że SLA może nie gwarantować takiej precyzji wykonania jak metoda MJP, nadal dostarcza bardzo satysfakcjonujące rezultaty, zwłaszcza w kontekście produkcji wyrobów o charakterze technicznym.

Dzięki tym zaletom SLA staje się nieocenionym narzędziem w sferze tworzenia prototypów, pozwalając na szybkie i efektywne wytwarzanie elementów o zróżnicowanej funkcjonalności.