Jak pracujemy i co robimy

Jesteśmy firmą świadczącą usługi frezowania aluminium i tworzyw sztucznych. Do pracy wykorzystujemy 3 osiowy ploter dedykowany do obróbki tego typu materiałów. Mieścimy się w miejscowości Wola Hankowska (Gmina Mykanów, powiat Częstochowski). Głównie bazujemy na zleceniach składanych mailowo z terenu całego kraju. Możliwa jest wizyta osobista w naszym biurze jednak powinna zostać ona wcześniej umówiona. Zapytania prosimy kierować na adres: biuro@palgio.pl.

Jakiego typu usługi CNC wykonujemy?

Jakiego typu materiały obrabiamy?

Frezujemy aluminium, mosiądz, miedź, brąz, drewno i tworzywa sztuczne. Nie wykonujemy usług frezowania CNC stali.

Jaki jest średni czas realizacji usługi? Czy możliwe jest wykonanie zlecenia w trybie ekspresowym?

Domyślny czas realizacji usługi frezowania CNC to 10 dni roboczych. Czas ten może się zmieniać w zależności od aktualnego obłożenia maszyn. Czas wykonania podajemy podczas wyceny usługi. W szczególnych przypadkach możliwa jest ekspresowa realizacja usługi jednak jej warunki muszą zostać umówione indywidualnie.

Jakiej wielkości wyroby wykonujemy?

Nasze usługi są ukierunkowane na obróbkę niewielkich, precyzyjnych wyrobów. Nasze maksymalne pole robocze to 400 x 500mm co przekłada się na maksymalne wymiary obrabianego materiału na poziomie 350 x 400 x 100 mm.

Jakie typy plików obsługujemy? Co jeśli klient nie ma projektu?

Domyślnie wykonujemy obróbkę na podstawie modeli przesłanych od klienta. Modele powinny być zapisane w formacie .step. Dla prostych realizacji 2D akceptowalny jest również format .dxf. Jeśli klient nie posiada prawidłowego modelu 3D, możemy go wykonać. Wykonanie projektu 3D traktowana jest jako odrębna usługa. Projekt może zostać wykonany na podstawie przesłanych przez klient rysunków lub fizycznego pierwowzoru w przypadku wykonania modelu do obiektu który istnieje fizycznie.

Czy realizujemy usługi dedykowane pod innego typu maszyny np.: tokarka, laser, waterjet, 5 osiowa obrabiarka?

Obecnie wykonujemy usługi wyłącznie na 3 osiowym ploterze CNC i nie podejmiemy się realizacji usług na tokarkę laser czy waterjeta.

Czy realizujemy zlecenia prototypowe i wielkoseryjne?

Tak, wykonujemy zarówno zlecenia prototypowe od 1szt jak i wielkoseryjne.

Jak dostarczamy gotowe wyroby do klienta?

Domyślnym sposobem dostawy jest przesyłka kurierska na koszt klienta. Podczas wyceny klient zawsze dostaje informacje o kosztach przesyłki. Na życzenie klienta dostępny jest również odbiór osobisty.

Czy pracujemy na materiale własnym i powierzonym?

Tak, usługi realizujemy zarówno na materiale własnym jak i powierzonym. Podczas realizacji zlecenia w materiału powierzonego klient powinien przysłać materiał z kilkuprocentowym naddatkiem. Taki naddatek zostanie wykorzystany do prób i znalezienia optymalnych parametrów pracy maszyny z danym materiałem.

Jak liczony jest koszt usługi?

Koszt usługi liczony jest indywidualnie i przedstawiany klientowi do akceptacji. Składowymi ostatecznej ceny usługi są: koszt materiału, koszt użytku maszyny ( czas pracy maszyny), wynagrodzenie pracowników, amortyzacja maszyny oraz koszt inwestycyjny.

Gdzie można znaleźć mniej oficjalne dane o nas?

Prowadzimy profile w mediach społecznościowych na których publikujemy przykładowe realizacje i ciekawostki związane z obróbką CNC.

https://www.facebook.com/PalgioCNC

https://www.youtube.com/channel/UChmngXc-vTz1_7O2tKFmWBA

https://www.instagram.com/palgiocnc/